Škola, dom seniorov, športoviská

Bratislavská župa nechala za posledných viac ako 10 rokov schátrať areál bývalého energetického učilišťa v Záhorskej Bystrici. Z funkčnej školy, telocvične, futbalového ihriska a krytej plavárne sú dnes ruiny. Župa eviduje učilište  ako nadbytočný majetok a chce ho predať. Zastavím tento predaj. Chátrajúci areál by mal opäť slúžiť obyvateľom Záhorskej Bystrice a Lamača. Potrebujeme škôlku, školu, dom pre seniorov, nové športoviská a krytú plaváreň.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.

Súčasný stav

Budúci stav

Na bicykli zo Záhorskej do Lamača

Prejsť na bicykli zo Záhorskej Bystrice do Lamača a naopak je doslova životu nebezpečné. Projekt štvorpruhovej komunikácie na tomto úseku, ktorý počíta aj so samostatným chodníkom pre cyklistov, je hotový. Presadím jeho vybudovanie. Zasadím sa aj o ďalšie prepojenie cyklistického chodníka do Dúbravky, Devínskej Novej Vsi až po cyklomost Slobody. Lamač a Záhorská Bystrica nemôžu zostať odrezané od okolitých obcí.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.

Diaľnica bez poplatkov

Nárast počtu áut zo Stupavy, Marianky, Borinky, Lozorna a Zohoru je enormný. S ministrom dopravy doriešim otázku nespoplatňovania úseku diaľnice Stupava/Juh-Lamač, čo výrazne odľahčí Záhorskú Bystricu i Lamač. Zasadím sa aj za komplexné riešenie dopravy v hlavnom meste. Vybudovať treba nové vlakové stanice a vytvoriť tak vhodné prestupové možnosti. Cestujúci musia mať možnosť a motiváciu z vlaku prestúpiť na MHD, ktorá ich bez problémov rozvezie po meste.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.

Oslava krásy v Záhorskej Bystrici

V tomto roku po prvý krát sme oslavovali sviatok MDŽ vyzdvihnutím krásy žien zo Záhorskej Bystrice zorganizovaním príjemného popoludnia pre ženy – interbeauty. Počas celého popoludnia nás hovoreným slovom a príjemným spevom sprevádzala Veronika Hatala.Čítať ďalej

Pozvánka: 8. marec patrí Vám!

Milé dámy, srdečne Vás pozývam na podujatie, ktoré organizuje miestny úrad v spolupráci s kultúrnou komisiou pri príležitosti Medzinárodného dňa žien. Strávte príjemné popoludnie v nedeľu od 15-tej hodiny v Spoločenskom dome v Záhorskej Bystrici.

images

Čítať ďalej

Ďakujeme za Vašu podporu.

Chcel by som sa Vám poďakovať v mene celého Tímu pre Záhorskú Bystricu za Vašu prejavenú dôveru v komunálnych volbách.

Jozef Krúpa, starosta MČ Záhorská Bystrica

Stretnutie na Námestí rodiny

 Tím pre Záhorskú Bystricu – kandidát na starostu a poslanci kandidujúci do miestneho zastupiteľstva – sa s Vami stretli v sobotu 8. novembra predpoludním na Námestí rodiny.

Čítať ďalej

POZÝVAME VÁS NA GULÁŠ

POZÝVAME VÁS NA GULÁŠ

Srdečne Vás pozývame na chutný guláš, ktorý pre Vás s radosťou pripravíme.

Príďte v sobotu 8. novembra na Námestie Rodiny.

Budeme Vám k dispozícii od 10.30 h.

Pri dobrom guláši sa s Vami radi stretneme a porozprávame.

Tešíme sa na Vás!

bnr