Mal odstrániť nebezpečný bilbord, postavil ďalšie

Špekulanti neustále obchádzajú zákon a stavajú nové bilbordy. Okrem toho, že špatia krajinu, sú často nebezpečné pre vodičov. Jeden taký stojí aj v Záhorskej Bystrici. Úrady vyzvali majiteľa na odstránenie reklamy, ten však postavil vedľa ďalšie dva pútače a obohnal ich ostnatým drôtom.

Reklamný biznis na Slovensku sa vymyká zo všetkých medzí. Niektorí majitelia pozemkov sú ochotní za pár eur postaviť bilbord aj do križovatky. S podobným prípadom bojuje Záhorská Bystrica, je však bezzubá.

„Ide o zariadenia, ktoré stoja na súkromných pozemkoch a stoja iba na betónových podstavcoch. Podľa súčasného stavebného zákona teda nepotrebujú vydanie stavebného povolenia,“ povedal starosta Jozef Krúpa, ktorý tak nemá páky, ako zabrániť výstavbe nebezpečných bilbordov.

Ešte v polovici júla vyzval Odbor cestnej dopravy a pozemných komunikácii majiteľa firmy, aby bilbord, ktorý bráni výhľadu do križovatky, odstránil. Dodnes sa tak nestalo. Skúšali sme nájsť aj samotného majiteľa firmy. Sídlo má v starom rozbitom a neudržiavanom dome v centre obce Marianka. „Chodí si sem vyberať poštu,“ potvrdila nám jeho švagriná. Keď sa dozvedela, o čo ide, spojiť nás s ním odmietla. Keď sme volali na telefónne číslo inzerovanej firmy, povedali nám, že podnikateľovi odovzdajú kontakt na nás. Do uzávierky sa nám tak s ním spojiť nepodarilo.

24.9.2014    Plus jeden deň    str. 06