Škola, dom seniorov, športoviská

Bratislavská župa nechala za posledných viac ako 10 rokov schátrať areál bývalého energetického učilišťa v Záhorskej Bystrici. Z funkčnej školy, telocvične, futbalového ihriska a krytej plavárne sú dnes ruiny. Župa eviduje učilište  ako nadbytočný majetok a chce ho predať. Zastavím tento predaj. Chátrajúci areál by mal opäť slúžiť obyvateľom Záhorskej Bystrice a Lamača. Potrebujeme škôlku, školu, dom pre seniorov, nové športoviská a krytú plaváreň.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.

Súčasný stav

Budúci stav

Na bicykli zo Záhorskej do Lamača

Prejsť na bicykli zo Záhorskej Bystrice do Lamača a naopak je doslova životu nebezpečné. Projekt štvorpruhovej komunikácie na tomto úseku, ktorý počíta aj so samostatným chodníkom pre cyklistov, je hotový. Presadím jeho vybudovanie. Zasadím sa aj o ďalšie prepojenie cyklistického chodníka do Dúbravky, Devínskej Novej Vsi až po cyklomost Slobody. Lamač a Záhorská Bystrica nemôžu zostať odrezané od okolitých obcí.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.

Diaľnica bez poplatkov

Nárast počtu áut zo Stupavy, Marianky, Borinky, Lozorna a Zohoru je enormný. S ministrom dopravy doriešim otázku nespoplatňovania úseku diaľnice Stupava/Juh-Lamač, čo výrazne odľahčí Záhorskú Bystricu i Lamač. Zasadím sa aj za komplexné riešenie dopravy v hlavnom meste. Vybudovať treba nové vlakové stanice a vytvoriť tak vhodné prestupové možnosti. Cestujúci musia mať možnosť a motiváciu z vlaku prestúpiť na MHD, ktorá ich bez problémov rozvezie po meste.
Dokážeme to, lebo výsledky rozhodujú.